FARA - Leżajsk

22 VIII - Święto NMP Królowej

26 VIII - Matki Bożej Częstochowskiej


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

26 sierpnia - w Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy chrztu Polski - oddajemy naszą parafię opiece i wstawiennictwu Królowej Polski ...

Drukuj

Dlaczego oddajemy się Matce Bożej?
Oddajemy się Maryi, ponieważ szukamy najbezpieczniejszych rąk, w które moglibyśmy złożyć nasze życie. Każdy pragnie do kogoś należeć, pragnie być mieszkańcem czyjegoś serca. Oddanie Maryi to też zawierzenie dłoniom, które bezpiecznie nas poprowadzą przez życie.

Czytaj więcej: 26 sierpnia - w Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy chrztu Polski - oddajemy naszą parafię opiece...

Choć się skończyły... TRWAJĄ !!!

Drukuj

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie skończyły się, trwają jednak nadal dla nas, którzy byliśmy tam obecni - głębokie wrażenie nie dające się wytłumaczyć w sposób racjonalny słowami. Postanowiłem zrobić krótkie podsumowanie tego wydarzenia z mojego punktu widzenia, a więc zawsze subiektywnie, osobiście, partykularnie, jednostronnie.

Czytaj więcej: Choć się skończyły... TRWAJĄ !!!

Historia Objawień Fatimskich

Drukuj

13 sierpnia ZAPRASZAMY na kolejne w tym roku Nabożeństwo
do Matki Bożej Fatimskiej.


Był maj 1917 r. Trwała jeszcze I wojna światowa. W Cova da Iria -"Dolinie Pokoju" - zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić i wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja (10 lat), Franciszek (9 lat) i Hiacynta (7 lat). Na spotkanie z Maryją przygotowywał je wcześniej Anioł Pokoju. Matka Boża przekazała dzieciom orędzie, które jak powiedział Jan Paweł II "zdają się przybliżać do swego wypełnienia".

Czytaj więcej: Historia Objawień Fatimskich

Święty Janie Mario Vianney'u ...

Drukuj

Dzisiaj 4 sierpnia  - liturgiczne wspomnienie świętego Proboszcza z Ars Jana Marii Vianney'a. Jest on patronem Proboszczów. Dlatego chcemy jako parafianie polecić Panu Bogu osobę naszego Księdza Proboszcza Marka, życząc Bożego błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego w życiu kapłańskim i duszpasterskim, opieki Matki Kapłanów - Maryi oraz wstawiennictwa świętych Patronów. 

Czytaj więcej: Święty Janie Mario Vianney'u ...

CODZIENNIE NOWE FAKTY I ZDJĘCIA Z ŚDM w KRAKOWIE

Drukuj
POLECAMY CODZIENNE WIADOMOŚCI I ZDJĘCIA Z KRAKOWA OD UCZESTNIKÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY !!!!!!

W zakładce GALERIA - codziennie wieczorem nowe zdjęcia...

W zakładce DZIENNIK UCZESTNIKA ŚDM - codziennie krótkie opisy dnia...

Polecamy również FACEBOOKA - a tam zdjęcia i FILMY !!!

Śdm Leżajsk | Facebook


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Środa XXI tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Bartłomieja Apostoła
24 sierpnia 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC