FARA - Leżajsk

,,Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych'' (2 Mach 12,46)

Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

WYPOMINKI codziennie o 17.30.

Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

Świeto Akcji Katolickiej

Drukuj

  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

- patronalne święto Akcji Katolickiej

        Jak co roku w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada br., członkowie Akcji Katolickiej z całej Archidiecezji w tym członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz ze swoim Prezesem jak parafialnym asystentem ks. Proboszczem, uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Archikatedry w Przemyślu.


       Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Wcześniej członkowie Akcji Katolickiej spotkali się w „ROMIE", gdzie wysłuchali referatu ks. prał Józefa Niżnika a Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Danuta Figiela, podziękowała osobom odpowiedzialnych za pracę w dekanatach ostatniej kadencji oraz wręczyła dokumenty powołujące nowych odpowiedzialnych za pracę w dekanatach. Wśród wyróżnionych znalazł się Prezes naszego POAK p. Jan Piotrowski – serdecznie gratulujemy.
      Dopełnieniem świętowania była Msza św. sprawowana w naszej Farze w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 11.30, animowana przez członków naszego POAK i ofiarowana w ich intencji.
Wszystkich zainteresowanych Stowarzyszeniem Akcji Katolickiej i jej sympatyków, zapraszamy do włączenia się w to jakże ważne we współczesnym świecie dzieło, o którego reaktywowanie w Polsce jakże usilnie i co ważne skutecznie, zabiegał św. Jan Paweł II.
     Comiesięczne spotkania naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

    


         

KOMUNIKAT NA ROZPOCZĘCIE ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2015

Drukuj

 Komunikat na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Czytaj więcej: KOMUNIKAT NA ROZPOCZĘCIE ROKU ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2015

Św. Rafał Kalinowski.

Drukuj
Święty Rafał Kalinowski20 listopada - Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego
              (po każdej Mszy możliwość uczczenia Relikwii Świętego Rafała)
Józef Kalinowski urodził się 1 września 1835 r. w Wilnie, w szlacheckiej rodzinie herbu Kalinowa. Jego ojciec był profesorem matematyki na Uniwersytecie Wileńskim. Po ukończeniu z wyróżnieniem Instytutu Szlacheckiego w Wilnie (1843-1850), Józef podjął studia w Instytucie Agronomicznym w Hory - Horkach koło Orszy (dziś Białoruś). Zrezygnował z nich po dwóch latach. W 1855 r. przeniósł się do Mikołajewskiej Szkoły Inżynierii Wojskowej w Petersburgu, gdzie uzyskał tytuł inżyniera. Jednocześnie wstąpił do wojska. Wtedy właśnie przestał przystępować do sakramentów świętych, do kościoła chodził rzadko, przeżywał rozterki wewnętrzne, a także kłopoty związane ze swoją narodowością, służbą w wojsku rosyjskim i zdrowiem. Wciąż jednak stawiał sobie pytanie o sens życia, szukając na nie odpowiedzi w dziełach filozoficznych i teologicznych.

Czytaj więcej: Św. Rafał Kalinowski.

Kolejna Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia

Drukuj

Tak jak w każdą środę miesiąca, także i dziś Leżajska Fara stała się miejscem spotkania przed Obliczem Matki Pocieszenia - Pani Leżajskiej . Wokół Jezusowego ołtarza zgromadzili się wierni, aby przez ręce Matki Bożej polecać swoje intencje.

Czytaj więcej: Kolejna Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia

1 i 2 listopada w naszej parafii

Drukuj
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w naszej parafii.

Czytaj więcej: 1 i 2 listopada w naszej parafii


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Środa XXXIV tygodnia okresu zwykłego
26 listopada 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC