FARA - Leżajsk
CZYM SIĘ PANU ODPŁACĘ ZA WSZYSTKO CO MI WYŚWIADCZYŁ
WZNIOSĘ OCZY KU GÓRZE I WEZWĘ IMIENIA PANA.
WITAMY W NASZEJ PARAFII NOWYCH KAPŁANÓW:
KS. GRZEGORZA, KS. PIOTRA, KS. KAMILA


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ - ZMIANY PERSONALNE KAPŁANÓW

Drukuj
Ten Jezusowy nakaz, a zarazem zaproszenie, które zostało wypowiedziane do apostołów dotyczy każdego ochrzczonego, ale w szczególności Tych, którzy zostali obdarzeni powołaniem kapłańskim czy zakonnym. Głosić Ewangelię, oto podstawowe zadanie kapłanów. To zaproszenie do pójścia i głoszenia Dobrej Nowiny w innym miejscu archidiecezji, poprzez decyzje biskupa usłyszało także trzech naszych kapłanów: ks. Damian, ks. Tomasz, ks. Jacek.

Czytaj więcej: IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ - ZMIANY PERSONALNE KAPŁANÓW

Złoty jubileusz kapłaństwa księdza prałata Władysława Głowy

Drukuj
W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej Farze wieloletni ksiądz proboszcz prałat Władysław Głowa świętował swój złoty jubileusz kapłaństwa. O godzinie 11.30 podczas Mszy Świętej Ksiądz Jubilat dziękował Panu Bogu za wielki dar jakim Go obdarzył.

Czytaj więcej: Złoty jubileusz kapłaństwa księdza prałata Władysława Głowy

Młodzież Oazowa wraz z Harcerzami z Belgii

Drukuj
Od 15 lipca na terenie naszej parafii odbywają się rekolekcje oazowe dla młodzieży gimnazjalnej. Poprzez okres siedemnastu dni młodzi formują się w duchu charyzmatu Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Dzisiaj tj. 27 lipca młodzież animowała Mszę Świętą o godzinie 11.30

Czytaj więcej: Młodzież Oazowa wraz z Harcerzami z Belgii

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. Janusza Filarowskiego

Drukuj
W niedzielę 20 lipca na Mszy Świętej o godzinie 11.30 ksiądz Janusz Filarowski - nasz Rodak - świętował swój srebrny jubileusz kapłaństwa. Jubilat dziękował Panu Bogu i Matce Bożej Pocieszenia - pani Leżajskiej za ten piękny dar jakim jest kapłaństwo oraz za wszystkich ludzi, jakich Boża Opatrzność postawiła na jego drodze.

Czytaj więcej: Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. Janusza Filarowskiego

Nowi członkowie Szkaplerza. Pielgrzymka do Czernej

Drukuj
Królowo Szkaplerza Świętego - módl się za nami. Dzień 16 lipca dla naszej parafii jest szczególny ze względu na to, że ponad czterysta osób w przeciągu dziesięciu lat przyjęło Szkaplerz Maryjny. Ta niewielka szata, znak opieki Maryi stała się codziennością wiary dla tak wielu z nas. Życie duchowością karmelitańską stało się niejako drogą zdobywania świętości.

Czytaj więcej: Nowi członkowie Szkaplerza. Pielgrzymka do Czernej


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Januarego
19 września 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC