FARA - Leżajsk


RORATY
codziennie o 18.00
Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

Kilka słów z Rekolekcji przed Bierzmowaniem... Dzień 1.

Drukuj
W imię Boże rozpoczęliśmy nasze gimnazjalne rekolekcje przed Bierzmowaniem. Dotarliśmy do Jarosławskiego Opactwa późnym popołudniem. Nasz czas dla Pana Boga rozpoczęliśmy od kolacji... Jajka w majonezie, ser żółty, świeży chleb, pomidor, ogórek, świeża papryka. Piatkowe menu... Poźniej pierwsza konferencja w auli, spotkania w grupach pod przewodnictwem animatorów i adoracja Najświętszego Sakramentu. Cisza nocna ok.23.30. Zobaczymy czy będzie nam dane tej ciszy doświadczyć... Ale, Czcigodnych rodziców pragnę uspokoić, że dzieciom nic złego się nie dzieje. Chłopcy zgłodnieli, więc przyszli po ciastka, bo pochwaliłem się, że wziałem  z Leżajska dwie paczki... i zostałem z niczym. Mam jeszcze w prawdzie kilo cukierków, ale to zostawię na jutro. Do niektórych rodzice sie nie dodzwonia, bo oddali DOBROWOLNIE na czas rekolekcji telefony Księdzu Bartkowi. Gratuluję!!! Jestem z Nich dumny... naprawdę. Jutro... pobudka o 7.00. I CAŁY DZIEŃ DLA JEZUSA !!! Prosimy o modlitwę Rodziców, Kapłanów i wszystkich Parafian. A.M.D.G.

Poprzez Nowennę do ... Uroczystości Niepokalanego Poczęcia...

Drukuj

Ósmego grudnia, w drugim tygodniu Adwentu, obcho­dzimy jedno z dwóch największych świąt maryjnych w roku; do niedawna noszące tradycyjną nazwę "Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny".

Czytaj więcej: Poprzez Nowennę do ... Uroczystości Niepokalanego Poczęcia...

NOWENNA PRZED NIEPOKALANYM POCZĘCIEM - codziennie o 17.30. Nauki nowennowe głosi ks. Piotr.

Drukuj

Dzień 1.   29.11 (wt.) - AKCJA KATOLICKA
 

Dzień 2.   30.11 (śr.) - RÓŻE RÓŻAŃCOWE – MĘSKIE

Dzień 3.   01.12 (czw.) - HONOROWA STRAŻ NSPJ

Dzień 4.   02.12 (pt.) - OAZA I DZIECI BOŻE

Dzień 5.   03.12 (sob.) - BRACTWO SZKAPLERZA ŚWIĘTEGO

Dzień 6.   04.12 (niedz.) - RÓŻE RÓŻAŃCOWE - KOBIETY 

Dzień 7.   05.12 (pon.) - APOSTOLSKIE DZIEŁO POMOCY DLA CZYŚĆCA

Dzień 8.   06.12 (wt.) - KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Dzień 9.   07.12 (śr.) - KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA - MARYJA

Wyznaczone Wspólnoty Parafialne przygotowuja pełna oprawę Mszy Świętej (czytania, psalm, modlitwę wiernych, dary ofiarne). Za podjęcie posługi przy Chrystusowym Ołtarzu - Bóg zapłać.

I my byliśmy świadkami tego…

Drukuj

Wczesnym rankiem, bo o 5.30 wyruszyliśmy spod leżajskiej Fary w stronę, w którą skierowany był wzrok wszystkich katolików naszej Ojczyzny, a mianowicie do krakowskich Łagiewnik. Dzisiaj postanowiliśmy wraz z tysiącami Polaków stanąć wokół Jezusa Miłosiernego i wyznać, ze Jezus jest naszym Panem i Królem...

Czytaj więcej: I my byliśmy świadkami tego…

19 listopada w Krakowie - Łagiewnikach, a 20 listopada w naszej parafii... w naszych rodzinach... Przyjmujemy Jezusa jako Króla i Pana !!!

Drukuj

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Czytaj więcej: 19 listopada w Krakowie - Łagiewnikach, a 20 listopada w naszej parafii... w naszych rodzinach......


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota II tygodnia adwentu
10 grudnia 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC