FARA - Leżajsk

JUŻ SĄ W LEŻAJSKU !!!
KRZYŻ ŚDM I IKONA MATKI BOŻEJ W NASZEJ PARAFII


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE
     
     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

RADOŚĆ DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Drukuj


                     W dniu wczorajszym, 91 dzieci ze Szkół Podstawowych znajdujących się
na terenie naszej parafii przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej.
Katecheci - s. Bogusława i Ks. Kamil przez cały rok przygotowywali do tego ważnego momentu dzieci, ucząc ich podstawowych prawd wiary.
  Przez cały tzw. BIAŁY TYDZIEŃ, dzieci będą gromadzić się na nabożeństwie majowym         i Eucharystii o godzinie 18.00.
W naszych modlitwach polecamy pierwszokomunijne dzieci i ich najbliższych.

MARYJO MATKO POCIESZENIA - módl się za nimi

PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY - LEŻAJSK 21 - 22 MAJA 2015

Drukuj

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PRZY KRZYŻU !!!        
    PROGRAM PEREGRYNACJI SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY


                                      LEŻAJSK 21-22 maja 2015 roku:

Czytaj więcej: PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY - LEŻAJSK 21 - 22 MAJA 2015

Nowe galerie zdjęć

Drukuj

Zostały zamieszczone nowe galerie zdjęć  - zapraszamy do oglądania !

Foskowanie Foskowanie Pasterka Dzien chorych Nowi ministranci Poswiecenie krzyzy przed bierzmowaniem Bierzmowanie Rekolekcje dla uczni?imnazjum Wielki Czwartek Wielki Piatek Wielka Sobota Rezurekcja Imieniny ks. Proboszcza

Jak powstała Litania Loretańska?

Drukuj
Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Czytaj więcej: Jak powstała Litania Loretańska?

ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Drukuj

Drodzy bracia i siostry!

Czwarta Niedziela Wielkanocna przedstawia nam obraz Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, wzywa je, karmi i prowadzi. W tę niedzielę, od ponad 50 lat, przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Za każdym razem przypomina nam on o znaczeniu modlitwy, aby - jak powiedział Jezus swoim uczniom - "Pan żniwa wyprawił robotników na swoje żniwo"(Łk 10,2). Jezus wyraża to polecenie w kontekście posłania misyjnego: oprócz dwunastu apostołów, powołał siedemdziesięciu dwóch innych uczniów i posłał ich po dwóch na misję (Łk 10,1-16). Rzeczywiście, jeśli Kościół "jest ze swej natury misyjny" (Sobór Watykański II, Dekret Ad gentes, 2), to powołanie chrześcijańskie może się zrodzić jedynie w obrębie doświadczenia misji. Tak więc, słuchanie i pójście za głosem Chrystusa Dobrego Pasterza, dając się Jemu pociągnąć i prowadzić oraz poświęcając Jemu swoje życie oznacza pozwolenie, aby Duch Święty wprowadził nas w ten dynamizm misyjny, wzbudzając w nas pragnienie i radosne męstwo ofiarowania swego życia i poświęcenia go dla sprawy Królestwa Bożego.

Czytaj więcej: ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Piątek VII tygodnia okresu wielkanocnego
22 maja 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC