FARA - Leżajsk

           Biblio, ojczyzno moja,
Biblio, moja ziemio polska...galilejska
...
                 (R. Brandstaetter)

      TYDZIEŃ BIBLIJNY     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

Uroczystości pogrzebowe Ks. dra Grzegorza Maja - wikariusza w naszej parafii w latach 2005 - 2006

Drukuj

Nowe zdjęcia w galerii - Droga Krzyżowa ulicami miasta

Drukuj
Droga Krzyżowa ulicami miasta -  fot. Roman Kwieciński
W galerii zdjęć zostały zamieszczone zdjęcia z drogi krzyżowej ulicami naszego miasta w dniu 2015-03-27 - zapraszamy do oglądania.

Dziękujemy Panu Romanowi Kwiecińskiemu za wykonanie i udostępnienie zdjęć.

Nowe zdjęcia w galerii - Sakrament Bierzmowania

Drukuj
Przjęcie Sakramentu Bierzmowania -  fot. Roman Kwieciński


W galerii zdjęć zostały zamieszczone zdjęcia z przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież z gimnazjum w dniu 2015-02-24 - zapraszamy do oglądania.

Dziękujemy Panu Romanowi Kwiecińskiemu za wykonanie i udostępnienie zdjęć.

ŻYCZENIA SWIATECZNE

Drukuj

Umiłowani Bracia i Siostry,
          Kolejny raz brzmią radosne słowa Sekwencji wielkanocnej mówiące o zmartwychwstaniu Chrystusa. Nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz Pan odkupił nas i pojednał z Ojcem, ale także napełniają nadzieją tak bardzo potrzebną w sytuacji, kiedy różnego rodzaju niepokoje w kraju czy konflikty na świecie towarzyszą naszemu życiu.
          Dziś, kiedy jesteśmy pewni, że Chrystus żyje, kiedy rozumiemy, że Jego miłość wzięła górę nad siłą, przemocą i nienawiścią, prośmy z ufnością, aby nieprzyjaciele podali sobie ręce, zwaśnione ludy doszły do zgody a prześladowani chrześcijanie doczekali się wolności wyznania w krajach, w których żyją.
Jako Duszpasterze życzymy Wam – Drodzy Parafianie i Goście – radosnych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi potrzebnej do budowania na ziemi, Królestwa Chrystusowego pełnego miłości i pokoju.

Duszpasterze Parafii Farnej w Leżajsku

WIELKI PIĄTEK - Dzień Męki Jezusa Chrystusa

Drukuj

Wielki Piątek jest dniem smutku i żałoby. Przyszedł na ziemię Syn Boży, "leczył wszystkie choroby i słabości" synów ludzkich; tłumy zdumiewały się, widząc, że "niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą"; w Niedzielę Palmową rzesze na Jego widok wołały pełne entuzjazmu "hosanna", aby zaledwie w kilka dni potem ochrypłymi głosami wołać: "Na krzyż z Nim!", "Krew Jego na nas i na dzieci nasze". Każda śmierć jest tragedią, cóż dopiero śmierć Syna Bożego, zamordowanego przez tych, dla których zbawienia tak wiele uczynił. Zbrodnia była tak straszliwą i jedyną, że nawet martwa przyroda została nią wstrząśnięta: "Słońce się zaćmiło", zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać, groby się otworzyły i wiele ciał świętych, którzy umarło, powstało.

Czytaj więcej: WIELKI PIĄTEK - Dzień Męki Jezusa Chrystusa


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego, Wspomnienie dowolne Św. Anzelma
21 kwietnia 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC