FARA - Leżajsk

"Nawracajcie się i wierzcie          w Ewangelię"...

           WIELKI POST 2015

Droga Krzyżowa... Gorzkie Żale...
 post.... modlitwa.... jałmużna....

     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Aktualności

DROGA KRZYŻOWA... GORZKIE ŻALE

Drukuj

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali ...

     Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale należą do najbardziej znanych nabożeństw. Czy doceniamy ich znaczenie...???

Czytaj więcej: DROGA KRZYŻOWA... GORZKIE ŻALE

24 lutego, godz. 18.00 - BIERZMOWANIE

Drukuj
         We wtorek, 24 lutego br. w naszej wspólnocie parafialnej młodzież gimnazjalna przeżywać będzie swoje święto. 86 dziewcząt i chłopców uczących się w III klasie gimnazjum, przygotowanych przez katechetów: księdza Piotra Zawadzkiego i panią Elżbietę Dec, przyjmie sakrament bierzmowania.
        Sakramentu udzieli bp Adam Szal. Niech Duch Święty towarzyszy młodzieży na drogach dojrzałego, chrześcijańskiego życia. Msza Święta o godzinie 18.00. Zapraszamy i prosimy o modlitwę.


Papież wzywa, by w Wielkim Poście nie wpaść w wir globalizacji obojętności... w nawiązaniu do czytanego dziś w naszym kościele Orędzia Papieża Franciszka na Wielki Post 2015

Drukuj

Lud Boży potrzebuje odnowy, aby nie zobojętniał i nie zamknął się w sobie w obliczu globalizacji obojętności - pisze papież w orędziu na tegoroczny Wielki Post. Dodaje, że jako chrześcijanie musimy stawić czoło temu problemowi, dotyczącemu zarówno relacji z Bogiem, jak i z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Papież wzywa, by w Wielkim Poście nie wpaść w wir globalizacji obojętności... w nawiązaniu do...

TYDZIEŃ MODLITW O TZREŹWOŚĆ NARODU

Drukuj
W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie wiernych w  nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MODLITW O TZREŹWOŚĆ NARODU

Słów kilka na temat papieskiego Orędzia na Światowy Dzień Chorego

Drukuj

O pomocy cierpiącym jako drodze uświęcenia pisze papież Franciszek w ogłoszonym 30 grudnia orędziu na XXIII Światowy Dzień Chorego. Obchodzony jest on 11 lutego z inicjatywy św. Jana Pawła II. W 2015 r. hasłem dnia są słowa z Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”.

Czytaj więcej: Słów kilka na temat papieskiego Orędzia na Światowy Dzień Chorego


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
II Niedziela Wielkiego Postu
1 marca 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC