FARA - Leżajsk
CZYM SIĘ PANU ODPŁACĘ ZA WSZYSTKO CO MI WYŚWIADCZYŁ
WZNIOSĘ OCZY KU GÓRZE I WEZWĘ IMIENIA PANA.
WITAMY W NASZEJ PARAFII NOWYCH KAPŁANÓW:
KS. GRZEGORZA, KS. PIOTRA, KS. KAMILA


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.2014 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego wieczorem, zamiast nieszporów, będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpocznie się ono o godz. 17.15.
 2. Dziś zgodnie z zapowiedzią KEP rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania.
 3. Jutro wspomnienie NMP Bolesnej.
 4. Także jutro rozpoczynamy Triduum do św. Stanisława Kostki. Będzie ono połączone z Mszą św. o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.
 5. W ramach tegoż Triduum zapraszamy młodzież gimnazjalną na pierwsze w tym roku spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy I zapraszamy na nabożeństwo w poniedziałek, klasy II we wtorek a klasy III w środę. Spotkania będą się rozpoczynać Mszą św. o godz. 18.00, tym razem, wyjątkowo ze względu na Triduum w kościele Farnym.
 6. W czwartek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży i uroczyste zakończenie Triduum.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 8. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i pierwsze spotkanie organizacyjne, zapraszamy rodziców dzieci z klas II. Przy okazji informujemy, iż I Komunia dzieci z klas II, będzie miała miejsce wyjątkowo nie w I ale w II niedzielę maja tj. 10 maja 2015 r. Dzieci zaś klas pierwszych, które w tym roku szkolnym rozpoczynają edukację w większości jako sześciolatki, wg nowego programu nauczania, będą miały swoją I Komunię św. w klasie III.
 9. W piątek dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na kolejne spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w swoich grupach wiekowych, przed i po Mszy św. wieczornej.
 10. Doroczna Pielgrzymka Róż Różańcowych odbędzie się w tym roku do sanktuarium św. Jana z Dukli w sobotę 27 września. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 11. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na spłatę prac remontowych przy naszej parafii zaś taca z przyszłej niedzieli, która będzie niedzielą środków społecznego przekazu, będzie przeznaczona na Diecezjalne Radio „Fara”.
 12. Dziękujemy Różom Różańcowym za ufundowanie kolejnych dwóch ławek do naszego kościoła. W sumie Siostry i Bracia Różańcowi ufundowali 5 ławek. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszona lista z wykazem ofiar przekazanych przez poszczególne Róże.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Edward Stelmach – intencja od firmy KORDEL – wtorek i czwartek, godz. 18.00, od pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – piątek, godz. 6.30 i od sąsiadów, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – czwartek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Marciniec – intencja od chóru EMAUS, czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Jana Łaput – intencja od chóru EMAUS, piątek, godz. 18.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Januarego
19 września 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC