FARA - Leżajsk

 5 lipca, godz. 7.00
WYRUSZAMY DO MATKI
Rozpoczecie Pieszej Pielgrzymki na JASNĄ GÓRĘ


     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela zwykła (5.07.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś I niedziela miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 2. Od wtorku, rozpocznie się Nowenna przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna w ciągu tygodnia będzie się rozpoczynać wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Niech będzie to dla nas okazja do modlitwy w intencji całej naszej Archidiecezji.
 4. W sobotę święto św. Benedykta – patrona Europy.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, które organizuje wyjazd na doroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 12 lipca br. informuje, że są jeszcze wolne miejsca i zaprasza do udziału. Wyjazd w nocy z soboty na niedzielę o godz. 3.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w Siewcy.
 6. Wspólnota Szkaplerza Świętego organizuje 18 lipca br., pielgrzymkę do Czernej oraz Łagiewnik. Zapisy w zakrystii i Siewcy a szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Jak wiemy dziś wyruszyła z Leżajska kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przypominamy, że jest też możliwość wyjazdu autokarem na Jasną Górę 14 lipca na czuwanie i powitanie naszych pielgrzymów. Szczegółowy program tej pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.
 8. Uprzedzając informujemy, iż w dniach 14-16 lipca br. w naszej parafii będziemy przeżywać nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano. Szczegółowy plan tegoż nawiedzenia na tablicy ogłoszeń.
 9. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień, w II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na spłatę dotychczasowych i rozpoczętych prac remontowych przy naszej parafii. W tej chwili jak widzimy i pewnie słyszymy, trwają prace konserwatorskie przy organach. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na te cele, zebrano łącznie z wpłatami na konto, kwotę 15 643 zł. Tym samym nasz dług pomniejszony o tę kwotę wynosi już tylko 12 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Antoniego Gąsiorek – intencja od sąsiadów z ul. Podolszyny – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Andrzeja Miazgę – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – czwartek, godz. 6.30.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji pomordowanych na wschodzie przez OUN – UPA – intencja od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wschodnich – niedziela, godz. 8.30.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
XIV Niedziela okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti
5 lipca 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC