FARA - Leżajsk

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA !!!!
* 24 maja - majówka dla nauczycieli
* 26 maja - Boże Ciało ...
* 28 maja - 73 Rocznica Pacyfikacji

W GALERII zdjęcia z odpustu!!!

Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (22.05.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś w naszej parafii dzień Odpust Parafialnego ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30 a będzie jej przewodniczył i wygłosi Słowo Boże, nasz rodak ks. Michał Mazur, któremu za tę całodzienną posługę z całego serca dziękujemy. Niech Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, darzy swoim błogosławieństwem także wszystkich parafian i gości. Pamiętajmy też, że przyjmując dziś Komunię św. zyskujemy odpust zupełny, który możemy ofiarować zarówno za siebie jak i za zmarłych. Warunkiem jest jak zawsze, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca.
 2. Zwieńczeniem uroczystości odpustowej będzie kolejny Wieczór Uwielbienia, tym razem Trójcy Przenajświętszej, który rozpocznie się o godz. 19.00 i na który serdecznie wszystkich zapraszamy. W ramach tegoż nabożeństwa będzie też „majówka” a zatem z oczywistych względów nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30. Szczegóły mamy na tablicy ogłoszeń.
 3. Dzisiejszą uroczystością kończy się w Kościele czas spowiedzi wielkanocnej.
 4. We wtorek, 24 maja, Duszpasterstwo Nauczycieli przy naszej parafii zaprasza na majówkę i Mszę św., nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Początek godz. 18.00 a po Mszy św. spotkanie na plebani.
 5. W czwartek 26 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 7.00, 8.30 i 10.00, popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. W tym roku, uroczystości Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną rozpoczną się  przy naszej Farze, Mszą św. o godz. 10.00. Jeśli będą sprzyjające warunki pogodowe, będzie to Msza św. sprawowana przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy cały czas ul. Mickiewicza aż do Bazyliki OO. Bernardynów. Prosimy o przygotowanie 2 ołtarzy: I Ołtarz, na wysokości ZUS – Straż Honorowa NSPJ wespół z Bractwem Szkaplerza św. i II Ołtarz, przy MCK – Akcja Katolicka przy pomocy braci z róż męskich. Okolicznościowa homilia będzie wygłoszona podczas Mszy św. na Placu Farnym, na rozpoczęcie procesji. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie, pamiętając, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Dzieci w strojach komunijnych jak i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia zarówno w czwartek jak i przez całą oktawę.
 6. W Boże Ciało, ks. Grzegorz wraz z młodzieżą oazową organizują popołudniu wyjazd do Rzeszowa na doroczny koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Wyjazd z parkingu przy kościele, godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.
 7. W sobotę 28 maja, przypada kolejna 73 rocznica pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. Zatem w imieniu parafii, Urzędu Miasta i rodzin osób pomordowanych zapraszamy wszystkich mieszkańców Leżajska na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Po Mszy św. litania loretańska a po niej procesyjne przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja. Tam będziemy uczestniczyć w apelu poległych, złożeniu wieńców i modlitwie, która zakończy się błogosławieństwem wszystkich zebranych. Uroczystość uświetni orkiestra reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Po uroczystości musztra paradna w/w Pułku Ułanów. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zaś za tydzień, w niedzielę 29 maja godz. 14.00, w wąwozie i na placu targowym przy ul. gen. Sikorskiego, będziemy mieli okazje zobaczyć rekonstrukcję historyczno-patriotyczną „Pacyfikacja Leżajska 28 maja 1943 roku”. Szczegółowy program sobotnio-niedzielnych uroczystości na tablicy ogłoszeń.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – wtorek, godz. 18.00.
 • Za śp. Romana Dudę – intencja od sąsiadów z ul. Podzwierzyniec – środa, godz. 6.30 i piątek, godz. 7.30 oraz od kolegów i koleżanek z Philips Morris – piątek, godz. 18.00 i niedziela, godz. 10.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 10.00.
 • Za śp. Romana i Wojciecha Dudę – intencja od Domowego Kościoła – piątek, godz. 18.00.
 • W intencji ofiar pacyfikacji naszego Miasta – sobota, godz. 17.00.

W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp.Adam Kaciuba z ul. Kopernika– wieczny odpoczynek …


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Wtorek VIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
24 maja 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC