FARA - Leżajsk
WIELKIE DZIĘKCZYNIENIE GRUP i WSPÓLNOT ZA ROK FORMACYJNY W PARAFII
UROCZYSTA EUCHARYSTIA - PIATEK - 18.00

Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela zw. (26.06.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2. Także dziś, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe leżajskiej grupy bł. Marii. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę a tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, zapraszamy do tzw. pielgrzymowania duchowego. Karty duchowego pielgrzymowania są wyłożone na ołtarzach, które po wypełnieniu prosimy składać do specjalnej skrzynki. Jest też możliwość wyjazdu autokarem na Jasną Górę na powitanie naszych pielgrzymów, którzy w tym roku będą wchodzić jako pierwsi. Zapisy w zakrystii.
 3. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele farnym rano o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Jest to zarazem dzień imienin naszego wikariusza ks. Piotra Zawadzkiego. Z tej okazji pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. Także w piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.
 6. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, organizuje wyjazd na doroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 10 lipca br. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału. Zapisy w Siewcy.
 8. Od jutra, przez cały okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.
 9. Taca mszalna z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej czyli tzw. Świętopietrze.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 11. W piątek w Bazylice OO. Bernardynów rozpoczął się XXVJubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Szczegółowy program kolejnych koncertów na tablicy ogłoszeń. Warto zwrócić uwagę na dzisiejszy koncert o godz. 20.00 z Muzyka Filmową Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – poniedziałek i sobota, godz. 18.00.
 • Msza św. imieninowa w intencji ks. Piotra Zawadzkiego i ks. Piotra Baraniewicza od Wspólnoty Szkaplerza św. – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Tadeusza Bojko – intencja od harcerzy i instruktorów Hufca ZHP w Leżajsku – piątek, godz. 7.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego dzieła Pomocy dla Czyśćca – sobota, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – niedziela, godz. 8.30.
 • Msza św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB dla wszystkich rodzin z ul. Moniuszki i Bocznej Moniuszki – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Stefania Wań z ul. M.C. Skłodowskiej – wieczny odpoczynek…


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
XIII Niedziela okresu zwykłego
26 czerwca 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC