FARA - Leżajsk
„Przygotujcie drogę Panu,
dla Niego prostujcie ścieżki” (Mk 1,3).

             Kończy się tegoroczny Adwent...

Czy przygotowałeś swoje SERCE
na Narodzenie Zbawiciela???

Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu (21.12.2014 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Będziemy się modlić o dobrą spowiedź dla nas wszystkich oraz o owocne przeżycie świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Jutro 22 grudnia od godz. 9.00, odwiedzimy chorych w domachz Komunią św.  Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
 3. Także jutro będą rozdawane przez nasz Caritas, dary świąteczne w godz. od 12-14.30.
 4. We wtorek 23 grudnia będziemy przeżywać naszą spowiedź parafialną. Kapłani z dekanatu będą spowiadać w obu kościołach w godz: 9.00 - 12.00 (przerwa półgodzinna o godz. 10.30) i popołudniu 14.00 - 18.00. (przerwa półgodzinna o godz. 16.00). Nie zmarnujmy tej okazji aby pojednani z Bogiem i ludźmi zasiąść do wigilijnego stołu i nie odkładajmy spowiedzi na wigilię.
 5. W środę najpiękniejszy dzień w roku – Wigilia. Rano Msze św. w naszym kościele jak zawsze o godz. 6.30, 7.00 i 7.30. Wieczorem wraz z najbliższymi zasiądziemy do wigilijnego stołu. Prosimy o zachowanie religijnego wymiaru tej wyjątkowej wieczerzy. Rozpocznijmy ją od czytania Pisma św., modlitwy, kolędy a dzieląc się opłatkiem, składajmy sobie serdeczne i szczere życzenia. Pamiętajmy o tych, którzy od nas już odeszli a swoją wigilię przeżywają z Bogiem w niebie. Jest to równocześnie dzień imienin Ks. Bpa Adama Szala, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie uroczysta Pasterka o północy, na którą wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy. Pasterka będzie w obu kościołach. Taca mszalna z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia i Dom Samotnej Matki w Przemyślu.
 7. W Boże Narodzenie, Msze św. przedpołudniem jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00 i nabożeństwa. Podobnie w święto św. Szczepana.
 8. W sobotę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcenie wina.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny.
 10. W Siewcy do nabycia są jeszcze opłatki i prasa katolicka. Szczególnie polecamy  świąteczne wydanie Niedzieli.
 11. Dla przypomnienia godziny odprawiania Mszy św. w czasie świąt są zamieszczone na parafialnej stronie internetowej i w gablocie.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Tadeusza Pytla – intencja od koleżanek i kolegów z wydziału oczyszczania MZK w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Za śp. Marię Wańczycką - intencja od przyjaciół córki Izy – wtorek, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza św. – niedziela, godz. 10.00.
 

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Poniedziałek IV tygodnia adwentu
22 grudnia 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC