FARA - Leżajsk

* 1 maja - Poczatek MAJÓWEK
* 3 maja - NMP Królowej Polski - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę   o godz. 11.30
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna (1.05.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Wczoraj jak słyszeliśmy w komunikacie i liście pasterskim Ojciec Święty Franciszek mianował nowego Arcybiskupa Metropolitę Przemyskiego, którym został dotychczasowy biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Szal. Nowego Arcybiskupa Adama jak i Arcybiskupa Seniora otoczmy naszą serdeczna modlitwą.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 18.00, litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. W niedziele i uroczystości „majówkę” będziemy odprawiać o godz. 17.30. Liczny udział w tychże nabożeństwach niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej.
 3. Także dziś na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy gościć w naszej parafii ks. bpa Stanisława Jamrozka, który w czasie uroczystej Mszy św. udzieli osobiście sakramentu chrztu świętego piątemu dziecku, które przyszło na świat w jednej z naszych rodzin. Zasadą ks. bpa Stanisława, jest udzielanie sakramentu chrztu świętego piątemu i każdemu kolejnemu dziecku, które przychodzi na świat w konkretnej rodzinie. Jest to dowód Jego wdzięczności i szczególnego szacunku dla każdej wielodzietnej rodziny. Bp Stanisław sam urodził się i wychował w wyjątkowo licznej rodzinie, będąc 12 najmłodszym dzieckiem.
 4. Dzisiejsza niedziela jest także ostatnią jaką spędza z nami diakon Maksymilian Lorens. Dokładnie po roku, wraca jeszcze dziś do seminarium aby za tydzień rozpocząć rekolekcje a 14 maja z rąk już nowego Metropolity przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za rok gorliwej posługi, za piękne świadectwo życia wiarą i modlitwą a w tych jakże ważnych dla niego dniach otoczmy go szczególna modlitwą. Po święceniach ks. Maksymilian odprawi dla nas Mszę św. prymicyjną w niedzielę 15 maja o godz. 11.30.
 5. We wtorek 3 Maja Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo tak jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 11.30w intencji naszej Ojczyzny, będzie połączona z miejskimi  obchodami z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. krótki program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci ze SP nr 2.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 ale tylko ks. Piotra i ks. Kamila. Pozostali księża tj. ks. Wacław, ks. Grzegorz i ks. Diariusz, ze względu na obowiązki szkolne, tym razem wyjątkowo  odwiedzą swoich chorych w sobotę także od godz. 9.00.
 8. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00.
 9. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas III będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w I piątek od godz. 17.00. Spotkanie i próba dla dzieci zarówno ze SP nr 1 i 2 we czwartek o godz. 16.00. 
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień udzielania święceń diakonatu w naszej Archidiecezji.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 15 563 zł. Tym samym, na naszym koncie inwestycyjno - remontowym mamy na chwilę obecną kwotę 103,5 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Emilię Rejman – intencja od pracowników administracji PSS Społem w Leżajsku – poniedziałek, godz. 7.30 i od pracowników sklepu Supermarket 1 – także poniedziałek, godz. 18.00, intencja od sąsiadów – środa, godz. 6.30, od pracowników sklepu nr 10 – czwartek, godz. 7.30, od koleżanek córki Agnieszki – piątek, godz. 6.30.Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Sebastiana – wtorek, godz. 7.00.Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – wtorek i sobota, godz. 18.00.
 • W intencji naszej Ojczyzny – wtorek, godz. 11.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Józefa Busztę – intencja od Zarządu Ogrodu działkowego „Podlesie” w Leżajsku – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Stanisława Gdulę – intencja od sąsiadów – sobota, godz. 7.30.
 • Za śp. Michała Martulę – intencja od koleżanek i kolegów – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jadwigi – niedziela, godz. 11.30.
 • W intencji śp. Franciszka Matkowskiego - ks. Piotr Baraniewicz w Jarosławiu - Msze Święte gregoriańskie, codziennie o 18.00 a w niedziele o 11.30.

 W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności śp. Jan Paszek z ul. kpt. Kuczka – wieczny odpoczynek…


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego
2 maja 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC