FARA - Leżajsk

Każdy arcykapłan z ludzi brany, dla ludzi bywa ustanawiany w sprawach odnoszących się do Boga...
TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna (26.04.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zatem każdego dnia, rozpoczętego dziś tygodnia, wspierajmy modlitwą powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego, i módlmy się o dar nowych, świętych powołań. Z tej okazji, jeszcze dziś zapraszamy na godz. 17.30, na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.
 2. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu informuję, iż nasi parafianie; diakoni Marek Szczęsny i Paweł Mendyk, przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich w dniu 23 maja 2015 r. W związku z powyższym prosi o modlitwę w intencji wszystkich kandydatów do święceń kapłańskich i diakonatu a równocześnie przypomina, że jeśli ktoś wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach w/w diakonów do przyjęcia święceń, jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia Rektoratu Seminarium bądź Urzędu Parafialnego.
 3. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, rodziców dzieci z klas II, przygotowujących się do I Komunii św..
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 6. Odwiedziny chorych w domach z komunią św. w piątek od godz. 9.00.
 7. Biskupi Polscy udzielają swoim wiernym, dyspensy od pokarmów mięsnych na dzień  1– go maja, który przypada w piątek i rozpoczyna tzw. długi weekend. Korzystający z dyspensy mają obowiązek zadośćuczynić, spełniając dobry uczynek i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Kościoła Świętego.
 8. W sobotę 2 maja liturgiczny obchód Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski ze względu na fakt, iż niedziela wielkanocna nie dopuszcza żadnych innych uroczystości.
 9. W niedzielę 3 maja jest możliwa tylko jedna Msza św. ku czci Matki Bożej i będzie nią uroczysta suma o godz. 11.30 sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Będzie ona  połączona z miejskimi  obchodami z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. krótki program słowno-muzyczny.
 10. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 11. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie w sobotę 16 maja. Zapisy w Siewcy.
 12. Dziś przed kościołem, za pośrednictwem naszej młodzieży można złożyć podpis pod petycją do sejmu dotyczącą obrony życia.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

 

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Witolda Kiersnowskiego – intencja od koleżanek i kolegów z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poniedziałek, godz. 18.00.W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • O zdrowie dla Danuty – intencja od koleżanek i kolegów z Klubu Seniora – czwartek, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Wilhelminę Dudzińską-Kocój, początek – piątek, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Annę Kolano, początek – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00 i niedziela, godz. 10.00.
 • Z Róży św. Sebastiana – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. Jadwigi – niedziela, godz. 11.30. 

 

W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Wiesława Bieniek - Kowalczyk z ul. Mickiewicza, Kazimiera Szeremeta z ul. Kopernika i Euzebia Majewska z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek…


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Poniedziałek IV tygodnia okresu wielkanocnego
27 kwietnia 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC