FARA - Leżajsk

31 MAJA 2015
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ


Odpust Parafialny - ZAPRASZAMY
     
     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Wczoraj w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu miały miejsce święcenia kapłańskie. Wśród 16 nowo wyświęconych kapłanów, są nasi rodacy ks. Paweł Mendyk i ks. Marek Szczęsny. Ks. Marek dziś o godz. 11.30, odprawi dla nas swoją Mszę św. prymicyjną. Po Mszy św. specjalne prymicyjne błogosławieństwo. Wszystkich neoprezbiterów polecajmy Dobremu Bogu i Matce Bożej Pocieszenia – Pani Leżajskiej.
 2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 3. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tylko w kościele Farnym o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będące okazją do szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby kapłańskiej.
 5. Także w czwartek 28 maja, przypada kolejna 72 rocznica pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. Zatem w imieniu parafii, Urzędu Miasta i rodzin osób pomordowanych zapraszamy wszystkich mieszkańców Leżajska na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Po Mszy św. procesyjne przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja. Tam będziemy modlić się najpierw litanią loretańską, potem apel poległych, modlitwa a po niej błogosławieństwo wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę mieszkańcy ul. Moniuszki, zapraszają na majówkę przy kapliczce o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - dzień naszego Odpustu Parafialnego. Wszystkich Parafian jak i Gości zapraszamy do udziału w tej dorocznej uroczystości. Suma odpustowa, która równocześnie będzie Mszą św. prymicyjną naszego drugiego neoprezbitera ks. Pawła Mendyka, zostanie odprawiona o godz. 11.30. Zadbajmy, aby uroczystość odpustowa była połączona z przyjęciem Komunii św. i zyskaniem odpustu po uprzedniej spowiedzi św., z której będzie można skorzystać w ciągu tygodnia bądź w sobotę od godz. 17.30. Szczególne zaproszenie do udziału w sumie odpustowej kierujemy do wszystkich grup apostolskich i modlitewnych a także do dzieci, które w strojach komunijnych uświetnią procesję eucharystyczną sypaniem kwiatów i dzwonieniem.
 8. Za tydzień kończy się okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Tam też można składać ofiary na potrzeby Radia Maryja i dzieł z nim związanych.

 Intencje zbiorowe:

 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – poniedziałek, godz. 18.00 i niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • W intencji wszystkich ofiar pacyfikacji naszego miasta – czwartek, godz. 18.00.

 W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp.Helena Palembas z ul. Kopernika– wieczny odpoczynek …


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek VIII tygodnia okresu zwykłego
28 maja 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC