FARA - Leżajsk

"Nawracajcie się i wierzcie          w Ewangelię"...

           WIELKI POST 2015

Droga Krzyżowa... Gorzkie Żale...
 post.... modlitwa.... jałmużna....

     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu (01.03.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 w obu kościołach.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych,  Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 5. Także w środę przypada w liturgii święto św. Kazimierza Królewicza
 6. W czwartek przypada dzień imienin naszego wikariusza ks. Wacława Zygarowicza. Z tej okazji pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 8. W piątek przed południem odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 8.00, popołudniu o godz.16.00 dla dzieci a następnie, o godz. 17.30. i 20.00.
 10. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 11. Młodzież zainteresowaną wyjazdem na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiejz okazji Niedzieli Palmowej, które tym razem odbędzie się w Brzozowie, prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem. Zgłoszenia do 15 marca.
 12. Dzisiaj przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Misje zaś taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest jak zawsze na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. Dzisiejsza zaś taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 12 528 zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy okazji informujemy, iż dobiegają końca prace przy remoncie wikarówki. O kosztach tegoż remontu poinformujemy po jego zakończeniu.
 14. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku i Caritas Archidiecezji Przemyskiej proszą o pomoc  dla poszkodowanych w ostatnim pożarze budynku komunalnego w Leżajsku. W tym celu utworzono specjalny rachunek bankowy na który można wpłacać środki pieniężne. Pełna treść apelu jak i numer rachunku bankowego na tablicy ogłoszeń.
 15. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie a także baranki wielkanocne i paschaliki Caritas. Na ołtarzach są jeszcze wyłożone do zabrania wielkopostne skarbonki Caritas.
 16. Na tablicy ogłoszeń jest też informacja o książce poświęconej osobie o. Łucjana Łuszczki, związanego niegdyś z Sokołowem ale i Leżajskiem.
 17. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku zaprasza na Dzień Otwarty Urzędu w sobotę 7 marca oraz przypomina, że istnieje możliwość przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 

Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji ks. Wacława z okazji imienin – od Straży Honorowej NSPJ – czwartek, godz. 18.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
II Niedziela Wielkiego Postu
1 marca 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC