FARA - Leżajsk
MŁODY KOŚCIÓŁ W UGANDZIE: TYSIĄCE LUDZI NA NIEDZIELNEJ EUCHARYSTII
A W CIĄGU ROKU PONAD 400 OSÓB OCHRZCZONYCH
KSIĄDZ WOJCIECH ULMAN - RODAK LEŻAJSKI
OPOWIADA O MISJACH W UGANDZIE


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela zwykła (28.09.2014 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc październik. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież gimnazjalną i szkół średnich oraz wszystkich kochających Matkę Bożą do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, że za odmówienie Różańca w kościele lub w kaplicy, albo we wspólnocie rodzinnej, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (tylko w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 3. Także w środę przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki Bractwa Szkaplerza Świętego. Z tej okazji po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Teresy i poświęcenie płatków róży.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. zarówno w czwartek jak i w piątek do godz. 20.00 a spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. Także w piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią św. w godzinach ustalonych z poszczególnymi księżmi.
 6. W piątek dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na kolejne spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w swoich grupach wiekowych, przed i po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z modlitwą różańcową.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci z klas II, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, otrzymają swoje poświęcone różańce. Na to szczególne nabożeństwo zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
 9. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na doroczne Spotkanie Trzech Kultur, które odbędzie się w najbliższą niedzielę na plac obok MCK-u. i rozpocznie o godz. 15.30.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 11. Powiatowy Urząd Pracy zaprasza młodych bezrobotnych do udziału w II edycji projektu „Przedsiębiorcza młodzież”. Szczegóły dla zainteresowanych na plakacie.
 12. Dziękujemy naszemu rodakowi o. Wojciechowi Ulmanowi – misjonarzowi z Ugandy za dzisiejsze Słowo Boże. Za kilka dni wraca do Ugandy, więc dziś przy wyjściu z kościoła możemy Go wesprzeć dowolną ofiarą, która będzie pomocna w Jego misyjnej posłudze.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Grażynę Nyc – intencja od sąsiadów – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Helenę Sas, początek – środa, godz. 6.30.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Annę Garbacką, początek – środa, godz. 7.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00 i sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży  św. Teresy od Dzieciątka Jezus – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Irenę Hałas – intencja od Sióstr z Róży MB Różańcowej – czwartek i piątek, godz. 7.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Sebastiana – niedziela, godz. 8.30.
 • Z Róży św. s. Faustyny – niedziela, godz. 10.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Wtorek XXVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Hieronima
30 września 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC