FARA - Leżajsk
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY !!!!

25-31 lipca KRAKÓW...

LEŻAJSKA MŁODZIEŻ W KRAKOWIE


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela zw. (24.07.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Trwają Światowe Dni Młodych w Diecezji i z tej okazji nasze Lokalne Centrum ŚDM, zaprasza jeszcze dziś wszystkich mieszkańców naszego Miasta i okolic na uroczystą Mszę św. o godz. 14.00 na placu MOSIR-u obok basenu. Mszy św. będzie przewodniczył Arcybiskup Senior Józef Michalik. Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej rozpocznie się Piknik Rodzinny z zabawami dla dzieci oraz występami artystycznymi. Będzie też można się posilić kiełbasą z grilla i domowym ciastkiem. Zwieńczeniem pikniku będzie koncert zespołu PECTUS o godz. 20.00. Wszystkich a szczególnie rodziny z dziećmi i młodych serdecznie zapraszamy. W związku z wieczornym koncertem od godz. 19.00 z ruchu będzie wyłączona ul. MC. Skłodowskiej na odcinku od ul. Sandomierskiej do ul. Jagiełły. Prosimy i wyrozumiałość i ostrożność.
 2. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. mamy możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Zbierane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar funduje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy. Pamiątką poświęcenia będzie obrazek św. Krzysztofa z dekalogiem kierowcy.
 3. Także dziś, zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 a po nim Msza św. wieczorna.
 4. Przypominamy, że dziś w kościele Farnym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 5. Msza św. „posłania młodych” z naszej parafii i okolicy do Krakowa na drugą część Światowych Dni Młodych, gdzie będą przygotowywać się na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w poniedziałek o godz. 8.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. Także jutro, święto św. Jakuba Apostoła a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa.
 7. We wtorek 26 lipca – przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności wobec rodziców i dziadków.
 8. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Serdecznie polecamy.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Gdulę – intencja od Pracowników Urzędu Miejskiego w Leżajsku – poniedziałek, godz. 6.30.
 • Z Róży św. Anny – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Romana Dudę – intencja od kolegów z pracy – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Zabłotnią – intencja od koleżanek – niedziela, godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Jan Nicpoń z ul. Kopernika oraz Emilia CzapranEdward Mach z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek…


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek XVII tygodnia okresu zwykłego
28 lipca 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC