FARA - Leżajsk

* 1-30 XI  - WYPOMINKI -         godz. 17.30
* 28 listopada - Pielgrzymka do Łagiewnik po Relikwie Świętej Faustyny
* NOWE ZDJĘCIA W GALERII


 


         
     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 11.30 okolicznościowe nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy także, że przed 15 – laty jako mieszkańcy Miasta Leżajska i Ziemi Leżajskiej dokonaliśmy intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zawierzyliśmy mu nasze losy. Niech ta świadomość umacnia naszą wiarę i kształtuje nasze postawy, na co dzień.
 2. Także dziś o godz. 17.30 wypominki z modlitwą różańcową za naszych bliskich zmarłych.
 3. W czwartek 26 listopada, Duszpasterstwo Nauczycieli przy naszej parafii zaprasza na wypominki i Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Początek godz. 17.30 a po Mszy św. spotkanie duszpasterstwa nauczycieli na plebani.
 4. Dziękujemy za dzisiejszą obecność Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa - Łagiewnik i przybliżenie nam Orędzia Bożego Miłosierdzia, którego Apostołką była św. Siostra Faustyna. Jednym z owoców niech będzie nasza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w najbliższą sobotę 28 listopada na którą wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Tam też w sobotę w czasie uroczystej Mszy św. odbierzemy relikwie św. s. Faustyny oraz zwiedzimy Sanktuarium i Centrum św. Jana Pawła II. Zapisy do wtorku włącznie w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 7.30 z parkingu przy kościele.
 5. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to uroczysta Msza św. z okolicznościową homilią, animowana codziennie przez kolejne grupy duszpasterskie. Uczestnictwo w nowennie, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, będzie równocześnie dla nas czasem adwentowych rekolekcji i duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas radosnego ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 7. W Siewcy do nabycia prasa, kalendarze i nowe publikacje. Polecamy też lampiony elektryczne dla dzieci na roraty (jest ich duży wybór) i już dziś bardzo prosimy, aby nie dawać dzieciom lampionów woskowych, ponieważ powstają trudne do usunięcia plamy na ławkach, siedziskach i posadzce. Dla dzieci, które nie będą mogły sobie kupić lampionów na własność, będą czekały lampiony do wypożyczenia w zakrystii.
 8. Nasze kino przy MCK-u zaprasza na wartościowy film o Ojcu Świętym Franciszku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Janinę Karakuła – intencja od mieszkańców ul. Sikorskiego i bocznych – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Nieustającej Pomocy – wtorek, godz. 7.00.
 • Za śp. Zygmunta Osadę – intencja od pracowników Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Kazimierza Niemiec – intencja od sąsiadów z klatki – piątek, godz. 7.00.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach – niedziela, godz. 8.30.
 • Za śp. Bronisława Antczaka – intencja od nauczycieli emerytów – niedziela, godz. 18.00.

 W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Helena Matuszko z ul. Sanowej – wieczny odpoczynek …


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek XXXIV tygodnia okresu zwykłego
26 listopada 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC