FARA - Leżajsk

ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ...
Spowiedź we WTOREK               od 9.00-12.00 i 14.00-18.00
Nie odkładaj jej na inny czas...     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa (29.03.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 w obu kościołach.  
 2. Także dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne. Niech pamięć o tym, co uczynił Chrystus dla naszego zbawienia, zgromadzi nas jak najliczniej w naszej Farze na tych, jakże pięknych, nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
 3. We wtorek dzień naszej parafialnej spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu Bożego Miłosierdzia w godz. od 9.00 do 12.00 i popołudniu od 14.00 do 18.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 10.30 i 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na kolejne dni Wielkiego Tygodnia.
 4. We wtorek, do specjalnego kosza wystawionego przy ołtarzu NSPJ, można składać dary na stół świąteczny dla potrzebujących. Caritas pomoc świąteczną potrzebującym będzie wydawał w Wielką Środę w godz. od 12.00 do 14.00.
 5. Wielki Czwartek. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiejzostanie odprawiona o godz. 18.00. Po uroczystej Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy trwać będzie do godz. 24.00. Zachęcamy do adorowania i oddania czci Jezusowi.
 6. Wielki Piątek. Adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 rano. O godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji w ciągu dnia a szczególnie siostry i braci z Róż Żywego Różańca jak i innych grup apostolskich czy modlitewnych. Szczegółowy plan adoracji zostanie wywieszony        w gablocie. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, w czasie której, po wysłuchaniu Męki Pańskiej będziemy adorować krzyż Chrystusa, a następnie przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do symbolicznego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie także do godz. 24.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy i adoracji.
 7. Jest to zarazem I piątek miesiąca, zatem przypominamy wszystkim którzy pielęgnują nabożeństwo dziewięciu I piątków, iż w tym dniu możliwość przyjęcia Komunii św. będzie tylko w czasie wieczornego nabożeństwa Męki Pańskiej. To ograniczenie nie dotyczy chorych. Spowiedź z tej okazji należy odprawić wcześniej, najlepiej przy okazji wtorkowej spowiedzi parafialnej. Pamiętajmy, że istotą I piątku jest przyjęcie w tym dniu Komunii św.
 8. W piątek od godz. 10.00 odwiedzimy w domach chorych z Komunią św. – chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. Od Wielkiego Piątku, rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Będzie się ona rozpoczynać codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy.
 11. Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 14.00 co godzinę. Obrzęd Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Na to nabożeństwo zabieramy ze sobą świece.
 12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00  a następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 a także popołudniu o godz. 18.00.W Niedzielę Wielkanocną jak i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00. Będą Msze św. w małym kościele.
 13. W związku z tym, że Niedziela Wielkanocna jest równocześnie I niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo tydzień później tj. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 8.30 i 10.00.
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy w czasie Gorzkich Żali.
 15. Przed kościołem z rąk ministrantów można zabrać sobie kolejny numer naszej parafialnej gazetki SIEWCA. Jest ona zasadniczo darmowa. Ewentualne ofiary, które pokryłyby koszt składania i druku gazetki można w dowolnym czasie złożyć na tacę.
 16. W Siewcy do nabycia świąteczną prasę katolicką.
 17. Szczególnie polecamy baranki wielkanocne Caritas, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

 Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Agnieszkę Król – intencja od mieszkańców z ul. Lipy – poniedziałek, godz. 18.00 i sobota, godz. 19.00.
 • Za śp. Jerzego Gara – intencja od mieszkańców z ul. Lipy – wtorek, godz. 18.00 i Poniedziałek Wielkanocny, godz. 7.00.
 • Za śp. Anielę Ciągło – intencja od współpracownic synowej – środa, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msze św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii – od Akcji Katolickiej, Wspólnoty Szkaplerza św., Róż Różańcowych, Straży Honorowej NSPJ i Dzieła Pomocy Powołaniom – czwartek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 19.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Tomasza Żaba, początek – sobota, godz. 19.00.
 • Msze św. gregoriańskie za śp. Mariannę Kania, początek – sobota, godz. 19.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Antonina Chrzan z ul. Moniuszki, Maria Urban z ul. Studziennej, Joanna Borek z ul. M.C. Skłodowskiej, Józefa Pęcak z ul. Błonie i Stanisław Martyszko z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek …


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek VI tygodnia Wielkiego Postu, Wspomnienie dowolne Św. Franciszka z Pauli
2 kwietnia 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC