FARA - Leżajsk
Niech Maryja prowadzi nas drogą w Chrystusie do nieba


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela zwykła (27.07.2014 r.)

Drukuj

 
 1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. mamy możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Zbierane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na specjalny fundusz MIVA Polska, który z zebranych ofiar funduje różnego rodzaju środki transportu dla misjonarzy.
 2. Dziś zapraszamy jeszcze na nieszpory o godz. 17.30 a po nich Msza św. wieczorna.
 3. Jutro 28 lipca w Miejscu Piastowym k/Krosna, rozpocznie się Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Jest możliwość wyjazdu na to modlitewne spotkanie, które organizuje Koło Przyjaciół Radia Maryja w Leżajsku. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek i wielu ważnych narodowych rocznic – obchodzony jako miesiąc trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do szczerych i dobrych postanowień w tym kierunku.
 5. W piątek przypada I piątek miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania Serca Jezusowego a po niej adoracja do godz. 20.00. Spowiedź od godz. 17.00. Wszystkich pielęgnujących pierwszo-piątkową spowiedź zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w miarę możliwości, już w ciągu tygodnia. Rano w piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 6. W sobotę 2 sierpnia w każdym kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
 7. Dziękujemy kolejnym sześciu rodzinom, które w ostatnich trzech tygodniach przekazały ofiary na nowe ławki. Na chwilę obecną jest już ufundowanych 24 ławki. Wszystkim dobrodziejom jeszcze raz dziękujemy i oczywiście oczekujemy na następnych.
 8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 9. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie. Serdecznie polecamy.
 10. Zaproszenia:, Miejskie Centrum Kultury zaprasza dziś na specjalny koncert z okazji XVI Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Początek koncertu o godz. 17.00 na scenie przed budynkiem MCK-u. Akcja Katolicka Archiprezbiteratu Łańcuckiego zaprasza na kolejny Sierpniowy Festyn Rodzinny, który tym razem odbędzie się w Albigowej w najbliższą niedzielę 3 sierpnia, początek godz. 16.00; Stowarzyszenie Misyjno – Charytatywne z Chałupek Dębniańskich zaprasza na VIII Regionalny Kongres Misyjny, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia zaś Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza do udziału w projekcie pn. Wojewódzka Karta Dużej Rodziny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

 Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży MB Pocieszenia – niedziela, godz. 8.30.
 • W intencji s. Bogusławy, intencja od rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 1 – niedziela, godz. 11.30.

 W ostatnim tygodniu odeszły od nas do wieczności śp. Zofia Stangenberg z ul. Mickiewicza i Helena Górak z ul. Rynek zam. ostatnio u Sióstr Kanoniczek – wieczny odpoczynek…


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Wtorek XVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marty
29 lipca 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC