FARA - Leżajsk

WIELKI POST 2016 :

* Droga Krzyżowa: PIĄTEK - 8.00; 16.00; 17.30
* Gorzkie Żale: NIEDZIELA - 17.00 w obydwu kościołach

 

 


         
     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela zw. (07.02.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś I niedziela miesiąca. Miejsce tradycyjnego nabożeństwa z godz. 17.30. zajmie kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą, który rozpocznie się o godz. 19.00. Tym razem szczególną modlitwą zechcemy otoczyć wszystkich małżonków, których szczególnie na to nabożeństwo zapraszamy. Będziemy prosić o uświęcenie ich życia małżeńskiego i rodzinnego a dla małżeństw rozbitych czy zagrożonych rozbiciem, o umiejętność pokonywania trudności i siły do dźwigania codziennego krzyża.
 2. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości a od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do dobrych i jakże potrzebnych abstynenckich postanowień, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Żywego Różańca, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieło Pomocy Powołaniom.
 4. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy św.
 5. We wtorek o 16.30 spotkanie dla klas I i II gimnazjum w Małym Kościele o godzinie 16.30.
 6. Także we wtorek nowenna do św. Antoniego i błogosławieństwo dzieci. Prośby i podziękowania można składać przy figurze świętego.
 7. W tym tygodniu 10 lutego, przypada Środa Popielcowa a wraz z nią rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.
 8. W Środę Popielcową Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione rano o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 10.00 a popołudniu o godz. 16.00 i 18.00.
 9. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.
 10. Także w środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego.
 11. W czwartek wspomnienie MB. z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkie osoby starsze i chore na specjalną Mszę św. i nabożeństwo o godz. 10.00 w czasie, której będzie można przyjąć sakrament chorych.
 12. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 13. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w każdy piątek rano o godz. 8.00, popołudniu o godz.16.00 dla dzieci a następnie, o godz. 17.30. Droga Krzyżowa o godz. 20.00 będzie prowadzona przez naszą młodzież ale dopiero od piątku po zakończeniu ferii zimowych tj. od 4 marca.
 14. W niedziele zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.00 w obu kościołach.
 15. Parafia OO Bernardynów zaprasza na XXIV Bernardyńskie Rekolekcje Pomocy Rodzinom Dysfunkcyjnym, szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 16. W związku z tym, że za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe, od najbliższej niedzieli, przez trzy kolejne niedziele, do 28 lutego włączenie, nie będzie Mszy św. w małym kościele, zaś w kościele Farnym nie ma w dni powszednie Mszy św. o godz. 7.30.
 17. Korekta intencji mszalnych przyjętych na środę popielcową. Intencja Mszy św. przyjęta na godz. 7.30, będzie odprawiona o godz. 10.00 a intencja przyjęta na godz. 8.00, będzie odprawiona o godz. 8.30.
 18. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 17 666 zł. Kwota ta sprawia, że na naszym koncie inwestycyjno - remontowym mamy kwotę 68 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 19. W Siewcy do nabycia prasa i wydawnictwa katolickie – serdecznie polecamy.   
Intencje zbiorowe:
 • Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki Róż Różańcowych i ich opiekuna do Miejsca Piastowego – poniedziałek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Msza św. w intencji wszystkich chorych i starszych z naszej parafii – czwartek, godz. 10.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 18.00.
 • Za śp. Czesława Zawieruckiego – intencja od sąsiadów z I klatki bloku przy ul. Staszica 8 – piątek, godz. 7.30.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Środa popielcowa
11 lutego 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC