FARA - Leżajsk

1 - 31 października 2015
MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ ZMIENIAMY ŚWIAT...

9.10.2015 - EKSPIACYJNA Droga Krzyżowa - po Mszy wieczornej
         
     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela zwykła (4.10.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś nabożeństwo różańcowe jak zwykle o godz. 17.30 a po różańcu Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej i przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30 dla dzieci (w dniach nauki tj. od poniedziałku do piątku) i 17.30 dla wszystkich.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych,  Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. Także we wtorek na godz. 15.30, zapraszamy na zbiórkę ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 5. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Św.
 6. W piątek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, na które wszystkich członków jak i sympatyków serdecznie zapraszamy.
 7. Także w piątek dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na kolejne spotkania Ruchu Światło – Życie czyli Oazy w swoich grupach wiekowych, przed i po Mszy św. wieczornej.
 8. Za tydzień w całej Polsce będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście pasterskim naszych biskupów, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O przeprowadzenie tejże zbiórki prosimy naszą młodzież oazową.
 9. W nocy z piątku na sobotę został sprofanowany krzyż i figura Jezusa, uroczyście poświęcony i postawiony tydzień temu w czasie drogi krzyżowej na działce za plebanią. Dlatego też w najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.00, jeszcze raz odprawimy uroczysta drogę krzyżową ekspiacyjną czyli przebłagalną i wynagradzającą za grzech profanacji krzyża i figury Jezusa. Będziemy modlić się za sprawców o ich nawrócenie i przemianę.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś za tydzień z racji II niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na spłatę remontu organów i innych prac remontowych prowadzonych przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 19 186 zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Jak zapewne widzieliśmy jeszcze w poprzednim tygodniu zostały ukończone prace związane z wykonaniem ogrodzenia działki parafialnej i uporządkowaniem placu przy krzyżu i figurze od strony placu targowego. Koszt wszystkich tych prac wyniósł 23 500 zł. Na ten moment, uwzględniając ostatnią tacę remontową, do spłacenia pozostało jeszcze 31,5 tyś. zł.
 11. Dziękujemy też wszystkim, którzy w tygodniu ofiarując makulaturę, pomogli zbudować studnię na Madagaskarze. Zebrano łącznie 2760 kg. Bóg zapłać.
 12. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

 • Z Róży św. s. Faustyny – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Jana z Dukli – poniedziałek, godz. 18.00.
 • Za śp. Wojciecha Dudę – intencja od mieszkańców z ul. Podzwierzyniec – wtorek, godz. 7.30 i środa, godz. 7.00.
 • W intencji wszystkich Róż Różańcowych i ich opiekuna ks. Dariusza – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – środa, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Z Róży św. Kazimierza – środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Bronisława Antczaka – intencja od koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy – czwartek, godz. 7.30.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Ewę Jagusiak – intencja od Sióstr z Róży św. Antoniego – sobota, godz. 7.00.
 • Za śp. Eugeniusza Przeszło – intencja od przyjaciół – niedziela, godz. 10.00.

W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Janusz Litwin z ul. Kołłątaja i Leszek Winiarski z ul. Mickiewicza – wieczny odpoczynek …..


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Bł. Wincentego Kadłubka
9 października 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC