FARA - Leżajsk
NOWENNA PRZED NIEPOKALANYM POCZĘCIEM
codziennie o 17.30
RORATY
codziennie o 18.00
Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu (04.12.2016 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś I niedziela miesiąca. Wieczorem nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia o godz. 17.30 a po niej Msza św. wieczorna.
 2. Roraty w naszym kościele codziennie o godz., 18.00, na które wszystkich a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych,  Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz Dzieła Pomocy Powołaniom.
 4. We wtorek spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. Także we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego. Prośby i podziękowania składamy przy figurze świętego a po nowennie błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym tygodniu zapraszamy młodzież gimnazjalną na kolejne spotkania formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. I tak klasy I  i II zapraszamy w poniedziałek a klasy III we środę. Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16.00, w małym kościele. Spotkanie z rodzicami gimnazjalistów z klasy III odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 7. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. we czwartek będzie następujący; rano Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.30 a popołudniu dwie Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie tej Mszy św. poświęcimy medaliki MB Niepokalanej i wręczymy je dzieciom. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest także jednym z świąt patronalnych Bractwa Szkaplerza Świętego i z tej okazji będzie możliwość włączenia się do Bractwa poprzez uroczyste przyjęcie znaku szkaplerza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 8. W czwartek spotkanie przedślubne dla narzeczonych w poradni po Mszy św.
 9. W piątek spotkanie dla młodych małżonków. Wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu jak i nowych chętnych serdecznie zapraszamy po Mszy św. wieczornej.
 10. W najbliższą niedzielę w Bazylice OO. Bernardynów odbędzie się X Pielgrzymka Pszczelarzy z Podkarpacia. Uroczysta Msza św. w ich intencji o godz. 11.00 a po niej kiermasz miodów i wyrobów woskowych.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę roznoszenia opłatków wigilijnych w naszej parafii. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary. Rodziny, których nie zastano w domu, mogą odbierać opłatki w „Siewcy”. Pozostały jeszcze do zabrania opłatki dla rodzin mieszkających w blokach przy: ul. Kopernika 5 i 7; Kołłątaja 1, 1A,4 i 6; Mickiewicza 53,60,62 i 64, Staszica 1,2,4 i 8 oraz ulice: Burmistrzów Zawilskich, Furgalskiego i Sandomierska oraz Dolna, Górna, Krótka, Piekarska, Rynek, Targowa i Plac Targowy. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli z tychże ulic o podjęcie się trudu rozprowadzenia opłatków w swoich rejonach.
 12. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 13. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu zaś w przyszłą, z racji II niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na planowane dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 15 632 zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. Tym samym na dzień dzisiejszy mamy na naszym koncie inwestycyjnym kwotę 128 tyś zł. Dziś przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie
 14. W Siewcy do nabycia wigilijne świece Caritas, prasa katolicka oraz kalendarze.
 15. Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, zapraszają w środę na projekcję filmu autorstwa Dionizego Garbacza pt. „Polak z Leżajska”. Początek godz. 17.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za zmarłych z rodzin zamieszkałych przy ul. Zmuliska i kpt. Kuczka – wtorek, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa godz. 18.00.
 • Msza św. za kapłanów pracujących w naszej Farze i misjonarzy – intencja od mieszkańców z ul. Zmuliska – środa, godz. 18.00.
 • Msza św. za s. Bogusławę Dereń – intencja od rodziców dzieci z klasy V SP nr 1 – czwartek, godz. 16.00.
 • Z intencji Bractwa Szkaplerza Świętego – czwartek, godz. 18.00.
 • Msza św. w intencji obecnych i byłych pracowników Przedszkola Sióstr Służebniczek im. bł. Edmunda Bojanowskiego – piątek, godz. 6.30.
 • Z intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja – piątek, godz. 18.00.
 • Za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – sobota, godz. 18.00.
 • Z Róży św. Krzysztofa – niedziela, godz. 16.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota II tygodnia adwentu
10 grudnia 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC