FARA - Leżajsk
26 października 2014  - zbiórką do puszek wspieramy budowę Kościoła w Parafii
p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy              w Pełkiniach - Wygarkach


Już dzis w imieniu Ks. Proboszcza Władysława Dubiela składamy
BÓG ZAPŁAĆ
Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela zwykła (19.10.2014 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o misjach i misjonarzach.
 2. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.30 w intencji misji i posługujących na misjach. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i o godz. 17.30 dla wszystkich.
 3. W środę 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
 4. W piątek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. W czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się o Jego rychłą kanonizację a po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.
 5. W najbliższą niedzielę 26 października w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą, w których data poświęcenia nie jest znana będzie obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
 6. Uprzedzając informujemy, iż nasi niepełnosprawni, uczestniczący w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Caritas, będą urządzać w niedzielę 26 października po Mszach św. przedpołudniowych, kiermasz stroików na groby. Można też w budynku Caritas już teraz składać indywidualne zamówienia na stroiki.
 7. Trwa też kiermasz zniczy pod patronatem naszej młodzieży, a dochód jak już informowaliśmy, w całości będzie przeznaczony na organizację wakacyjnych rekolekcji młodzieżowych. Serdecznie ich polecamy i z góry dziękujemy wszystkim za okazaną im  życzliwość.
 8. Przypominamy, że za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 9. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach. Czytelnie wypełnione prosimy składać do wystawionej skrzynki przy ołtarzu Serca Jezusowego.
 10. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby misji.
 11. Za tydzień, w niedzielę 26 października, będziemy gościć w naszej parafii ks. Władysława Dubiela, proboszcza parafii Pełkinie – Wygarki, k/Jarosławia. Jest to jedna z najmniejszych parafii w naszej Archidiecezji, która od kilku lat dzięki ogromnej determinacji i ofiarności parafian  wznosi swoją świątynię i dom parafialny. Wysiłki te znalazły uznanie także w wielu parafiach naszej Archidiecezji i nie tylko, które wyciągnęły do nich pomocną dłoń i na miarę możliwości wsparły je swoimi ofiarami.  Ksiądz proboszcz Władysław, głosząc do nas Słowo Boże będzie i nas prosił o wsparcie a po Mszach św., przed kościołem i my będziemy mieli okazję dołożyć cegiełkę do tego zbożnego dzieła.
 12. Dziś także liczenie wiernych na potrzeby Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
 13. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 14. Zaproszenia i informacje: W naszym kinie przy MCK-u trwa projekcja pięknego filmu „Ziemia Maryi”, Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dziś na wspólne śpiewanie pieśni i piosenek tradycyjnych i obrzędowych. Początek, godz. 18.00. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o nowych zasadach płatności bezpośrednich. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń. Nasza Policja apeluje zaś o noszenie po zmroku odblasków. To naprawdę może uratować nam życie. Pełna treść apelu Policji w gablocie.

Intencje zbiorowe:

 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia - środa, godz. 18.00.
 • Za śp. Wilhelminę Dudzińską - Kocój – intencja od personelu Oddziału Dziecięcego – piątek, godz. 7.00 i od sąsiadów z ul. Sandomierskiej – sobota, godz. 7.30.
 • W intencji pracowników Inspektoratu ZUS w Leżajsku – piątek, godz. 15.20.
 • Za śp. Irenę Hałas – intencja od Róży św. Jana Pawła II – piątek, godz. 18.00 i od pracowników centralnego laboratorium – niedziela, godz. 8.30.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Jana Kapistrana
23 października 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC