FARA - Leżajsk

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

2 lutego 2015 w Święto Ofiarowania Pańskiego


     Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela zwykła (01.02.2015 r.)

Drukuj
 
 1. Dziś I niedziela miesiąca. Zapraszamy, więc na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową na godz. 17.30. Będziemy modlić się szczególnie w intencji osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania do służby zakonnej.
 2. Przypominamy, że także dziś, po Mszy św. o godz. 16.00 będzie dla nas kolędować grupa kolędnicza; „Rodzina i Przyjaciele”.
 3. Jutro 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem MB. Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 10.00 oraz popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Łączymy się w tym dniu modlitwą z wszystkimi osobami powołanymi do życia zakonnego i prosimy o nowe, święte powołania do tej szczególnej służby. Swoją wdzięczną modlitwą i pamięcią obejmijmy szczególnie Siostry Służebniczki Starowiejskie posługujące w naszej parafii. Taca z Uroczystości MB Gromnicznej będzie przeznaczona na potrzeby Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji.
 4. We wtorek 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja bpa, patrona od chorób gardła. Poświęcenie świec i jabłek na prośbę zainteresowanych po Mszach św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w czwartek 5 lutego wspomnienie św. Agaty i poświęcenie wody, chleba i soli.
 5. W środę spotkanie Wspólnoty Szkaplerza Świętego. Spotkania dla pozostałych grup po feriach.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. W piątek przed południem odwiedziny chorych w domach z Komunią św.
 8. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszej parafii. W czasie ostatniej zbiórki ofiar z przeznaczeniem na ten cel zebrano łącznie z wpłatami na konto kwotę 22 884 zł. Wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną złotówkę, za życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. W imieniu dzieci i młodzieży ze SP nr 2 i naszego Gimnazjum, składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie Kolędników Misyjnych i za wszystkie ofiary złożone z przeznaczeniem na misje. Ofiary te przekazaliśmy do Ugandy za pośrednictwem naszego rodaka misjonarza o. Wojciecha Ulmana.
 10. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie – serdecznie polecamy.

 

 Intencje zbiorowe:

 • Za zamarłych z ul. Ogrodowej – intencja od mieszkańców – poniedziałek, godz. 16.00.
 • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Świętego – poniedziałek i sobota, godz. 18.00.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ – piątek, godz. 18.00.
 • Za śp. Marię Mach – intencja od Sióstr z Róży św. Kingi – niedziela, godz. 16.00.

 W ostatnim tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Róża Dziubek z ul. Rzeszowskiej – wieczny odpoczynek …..


  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
IV Niedziela okresu zwykłego
1 lutego 2015r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC