FARA - Leżajsk
RADUJ SIĘ ZIEMIO OPROMIENIONA
TAK NIEZMIERNYM BLASKIEM
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ - PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ
OGŁASZAJMY ŚWIATU
PRAWDĘ ZMARTWYCHWSTANIA
Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny (21.04.2014 r.)

Drukuj
 1. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Jest to równocześnie tydzień przygotowujący nas do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Uroczysta nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego i kanonizacją codziennie o godz. 17.30.
 3. Jak wiemy najbliższa niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego i z tej okazji za tydzień po każdej Mszy św. a także w czasie wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II i telewizyjną relacją z tejże uroczystości, która rozpocznie się o godz. 10.00, aby dać wszystkim możliwość śledzenia transmisji i duchowej łączności z Watykanem, w najbliższą niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy św. I tak nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 zarówno w kościele farnym jak i Jezusa Miłosiernego ale w zamian będą trzy Msze św. dodatkowe tj. w małym kościele o godz. 8.30 i 12.30 zaś w farnym będzie dodatkowa Msza św. także o godz. 12.30. Popołudniu Msze św. bez zmian. Równocześnie przypominamy, że śledzenie Mszy św. w radio czy telewizji nie zwalania z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w kościele. Taki przywilej mają wyłącznie osoby chore.
 5. Intencja mszalna przyjęta do małego kościoła na godz. 10.00 będzie odprawiona o godz. 8.30 a z godz. 11.30 będzie odprawiona o godz. 12.30.
 6. Miejskie Centrum Kultury wraz z parafią zaprasza na specjalny koncert z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II pt. Przyszliście do mnie”. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 24 kwietnia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Wszyscy Ci, którzy przez okres Wielkiego Postu oszczędzali pieniążki do specjalnych skarbonek Caritas, prosimy, aby przynieśli je w najbliższą niedzielę   i złożyli jako dar ofiarny w czasie dowolnej Mszy św.
 8. W imieniu obdarowanych rodzin, składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy podzielili się darami na stół wielkanocny.
 9. W Siewcy przed południem do nabycia prasa i publikacje katolickie.
 10. Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku zaprasza w czwartek na Leżajskie Targi Pracy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Intencje zbiorowe:

 • Za śp. Stanisława Danak – intencja od pracowników i dyrekcji Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku – wtorek i czwartek, godz. 6.30.
 • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
 • Z Róży bł. Jana Pawła II – czwartek, godz. 18.00.
 • W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin, od Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSPJ,  Róż Różańcowych i Bractwa Szkaplerza Świętego – piątek, godz. 18.00.
 • Z intencji Straży Honorowej NSPJ z okazji 30-lecia istnienia – niedziela, godz. 16.00.
W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Grażyna Nyc z ul. Błonie, Czesław Zachara z ul. Braci Śniadeckichi Genowefa Czarniecka zul. Kopernika – wieczny odpoczynek...

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek Wielkanocny
24 kwietnia 2014r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk, tel. 17 242 63 00
redakcja (Łukasz Filip): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC