FARA - Leżajsk
26 VIII - Matki Bożej Częstochowskiej
JUŻ DZIŚ zawierzenie naszej wspólnoty parafialnej Matce Bożej - Królowej Polski po każdej Eucharystii ZAPRASZAMY


Szukaj:

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ FARNY:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00

NIEDZIELA KOŚCIÓŁ JEZUSA MIŁOSIERNEGO
10.00 - Dla młodzieży,  11.30 - Dla dzieci

Dzień powszedni - Kościół Farny
6.30, 7.00, 7.30, 18.00

Więcej…

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela zw. (21.08.2016 r.)

Drukuj
 
  1. Dziś, zapraszamy jeszcze na nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.
  2. We środę święto św. Bartłomieja Apostola.
  3. W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, porządek Mszy św. tak jak w dni powszednie zaś wieczorem zapraszamy na uroczystą Mszę św. na godz. 18.00. Z racji trwających obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski nasi biskupi zawierzyli nasza Ojczyznę Matce Bożej Częstochowskiej 3 maja na Jasnej Górze. W jej święto 26 sierpnia uczynimy to także my na zakończenie każdej Mszy św.
  4. Mając na uwadze trwający Rok Miłosierdzia i odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka aby znakiem naszego miłosierdzia były konkretne dzieła wobec najbardziej potrzebujących, w naszej Archidiecezji powstaje „żywy pomnik” tego wyjątkowego czasu jakim jest budowany w Jarosławiu Dom Ulgi w Cierpieniu jako Hospicjum dla Chorych na nowotwory i inne nieuleczalne choroby. Budynek jest w tej chwili już w stanie surowym a potrzeba środków na prace wykończeniowe, wyposażenie sanitarne i grzewcze oraz sprzęt medyczny. Naszym wkładem w to piękne dzieło będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę a o jej przeprowadzenie prosimy Akcje Katolicką.
  5. W Siewcy do nabycia prasa i publikacje katolickie.

Intencje zbiorowe:

  • Za śp. Tadeusza Gleń – intencja od koleżanek i kolegów córki Ireny z Zakładu Diagnostyki Obrazowej – wtorek, godz. 6.30.
  • Za śp. Zbigniewa Garbackiego – intencja od sąsiadów z klatki – wtorek, godz. 7.00.
  • W intencji nowennowych próśb i podziękowań do MB Pocieszenia – środa, godz. 18.00.
  • Z intencji Wspólnoty Szkaplerza Św. – piątek, godz. 18.00.
  • Za śp. Adama Urbana – intencja od mieszkańców ul. Moniuszki i Bocznej Moniuszki – niedziela, godz. 7.00.

  Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku p.n.: „Rewitalizacja infrastruktury publicznej i zabytkowych obiektów kościelnych Parafii Farnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 3,7 mln zł przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, z Programu „Promesa” Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Leżajsk, Województwo Podkarpackie i Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w PrzemyśluInwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota XXI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Moniki
27 sierpnia 2016r.

Czytania na każdy dzieńcień

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętej Trójcy - FARA

ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk
redakcja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , spr. techniczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Designed by RSZC